Jak pečovat o Knitwits

Zimní doplňky Knitwits jsou vyrobeny ze 100% vlny z Nového Zélandu. Tato vlna obsahuje přírodní látku zvanou lanolin, díky níž mají výrobky své specifické vlastnosti (voděodolnost, samočistící efekt).

Vlákna ovčí vlny jsou obalená voskem „lanolinem“ , který chrání výrobky před znečištěním bakteriemi a jinými škodlivými mikroorganismy, čímž se výrazně podílí na jeho regeneraci označované často jako samočisticí efekt vlny. Díky lanolinu je vlna rovněž antistatická – odpuzuje prach a roztoče. Samočisticí schopnosti vlny podpoříte vyvěšením do volného prostoru ve vlhkém prostředí, např. v mlze či po dešti (ne však do přímého deště). Vlákna vlny se tak snáze zbaví pachů odváděných z lidského těla.

Výrobky jsou díky lanolinu voděodolné. Kapky deště mají tendenci po vlně stékat díky přirozené mastnotě vlákna, takže nepromokne ihned.

POZOR!!! Tyto vlastnosti je třeba správnou údržbou „obnovovat“. Aby výrobky tyto vlastnosti neztratily, je třeba dodržovat následující:

  1. NIKDY mechanicky neperte ani neždímejte!
  2. V případě silného znečištění využijte služby čistírny. DOPORUČUJEME! Výrazně tím prodloužíte životnost výrobku a příjemný pocit na dotek.
  3. V případě mírného znečištění doporučujeme opatrně vyčistit vlhkým hadříkem a nechat samovolně uschnout.
  4. Ovčí vlnu je možné v krajním případě opatrně RUČNĚ prát ve velmi STUDENÉ VODĚ (pod 15°C). Doporučujeme použít prací prostředek s obsahem lanolínu. Takto ručně vyprané výrobky zlehka vymačkejte a vyvěste. Sušte volně, nejlépe venku, NIKDY ne na přímém slunci nebo na radiátorech!